The kids got to sell the products that they made today to the other third grade classes. Each student got $12 of play money to spend and they had a great time! Both kids sold out of their products pretty early and had to raise their price to meet demand. Fun learning experience!
Thursday, June 3, 2010
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
How creative is that?!?! Both products are SO cute and creative! I really can't believe how old they are!
ReplyDelete